TokenFlex Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

TokenFlex nedir?

TokenFlex; Koç Topluluğu’nun finansal teknolojiler alanındaki temsilcisi Token’ın yeni nesil ödeme çözümleri markasıdır. TokenFlex yemek kartı ve hediye kartı ürünleriyle kurumsal firmaların çalışanlarına sundukları yan faydalarda vergi avantajı ve operasyonel kolaylık sunarken, çalışanların da yan haklarını dijitalde hızlı ve kolayca kullanabilmelerini sağlar.

Yemek kartı nedir?

Kurumsal müşterilerin yani işverenlerin, çalışanlarının yemek ihtiyacına yönelik belirli miktarlarda aylık bakiye yüklemesi yaptığı kartlardır. Yemek kartlarındaki bakiyeler sadece geçerli olduğu sektörlerdeki anlaşmalı üye iş yerlerinde harcanabilir.

Hediye kartı nedir?

Kurumsal müşterilerin yani işverenlerin, çalışanlarına hediye verme operasyonlarını kolaylaştıran ve daha verimli bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyan dinamik bir çözümdür. Kurumsal hediye süreçlerinde şirketlere; vergi avantajı, operasyonel kolaylık ve çalışan memnuniyeti sağlar.

TokenFlex’i kimler kullanabilir?

TokenFlex uygulamasını çalışanlarının yan haklarını dijital, daha az operasyonla ve vergi avantajı ile kullandırmak isteyen kurumsal şirketler (işverenler) ve onların çalışanları kullanabilir. Ayrıca, restoran, kafe, market, online market ve perakende markaları da TokenFlex üye ve marka ağına katılarak TokenFlex’i bir ödeme yöntemi olarak sunabilirler.

TokenFlex Yemek Kartı hangi üye iş yerlerinde ödeme aracı olarak kullanılabilir?

TokenFlex Yemek Kartı, yeme-içme hizmeti veren işletmelerde ve yüzde sekiz (%8) ve yüzde bir (%1) Kdv oranına sahip gıda ürünlerinin alışverişlerinde kullanılabilir. Bu kapsamda gıda ürünü satışı yapan restoran, kafe, büfe, lokanta, market, şarküteri gibi işletmelerde kullanılabilir.

TokenFlex Yemek Kartı’nın avantajları nelerdir?

Üye iş yeri için avantajları:
 1. Ek ciro ve müşteri sayısı artışı
 2. Üye iş yerine özel uygulaması ile her yerde mobil cihaz üzerinden hızlı ödeme alma imkânı
 3. QR kod ile hızlı ve temassız ödeme sayesinde müşteri memnuniyeti
Kurumsal müşteri (işveren) için avantajları:
 1. %100’e varan vergi ve prim muafiyeti
 2. Mobil uygulaması ile hızlı online işlem ve temassız ödeme
 3. Operasyonel kolaylık
 4. Çalışan motivasyonu ve memnuniyeti

TokenFlex uygulamaları için herhangi bir ücret ödemem gerekir mi?

TokenFlex uygulamaları tamamen ücretsiz olup herhangi bir sabit ücret ödemesi yoktur.

TokenFlex uygulamaları nelerdir?

TokenFlex, ödeme alma uygulaması ve kurumsal müşterilerin (işverenler) çalışanları için son kullanıcı uygulaması olarak iki farklı uygulama seçeneği sunar.

TokenFlex Son Kullanıcı uygulaması nerelerde geçerli?

TokenFlex’in geçerli olduğu restoran, market ya da markaları görüntülemek için tokenflex.com.tr Üye İş Yeri Bul sekmesini kullanabilir ya da Üye İş Yeri Bul linkine tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda TokenFlex uygulamamızı cep telefonunuza indirip Konum ikonu başlığında TokenFlex geçen noktaları, size en yakın noktadan başlayarak görebilirsiniz. Bunun için konum bilgileriniz açık olmalıdır.

TokenFlex Yemek Kartı anlaşması yapılması için üye iş yeri önermek istiyorum?

TokenFlex’i kullanmak istediğiniz üye iş yerlerini Üye İş Yeri Öneri Formu üzerinden bize iletebilirsiniz.

Bireysel başvuru yapabilir miyim?

Hayır. TokenFlex Yemek Kartı ve Hediye Kartı için şu anda sadece kurumsal müşteriler tarafından başvuru alınmaktadır.

Kurumsal başvuruyu nasıl ve nereden yapabilirim?

tokenflex.com.tr üzerinden Hemen Başvur sekmesine tıklayıp kurumsal müşteri başvuru formunu doldurabilir veya Kurumsal Müşteri Başvuru linkine tıklayabilirsiniz. Satış Destek Ekiplerimiz size en kısa zamanda geri dönüş sağlayacaktır.​​​

Son kullanıcı TokenFlex uygulamasına giriş yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

TokenFlex mobil uygulamasına giriş yapamıyorsanız uygulamaya kaydettiğiniz cep telefonu numaranızı, doğum tarihinizi ve aldığınız hata mesajının ekran görüntüsünü musteri@tokenflex.com.tr adresine gönderebilir yada 0850 755 64 64 numaralı TokenFlex Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri Hizmetleri ekibimiz mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçerek sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Son kullanıcı mobil uygulamam bloke oldu ne yapmalıyım?

musteri@tokenflex.com.tr adresine kullanıcı bilgilerinizi e-posta gönderebilir, tokenflex.com.tr Bize Ulaşın sekmesinden form doldurabilir veya 0850 755 64 64 numaralı TokenFlex Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Mobil uygulama blokeniz verdiğiniz bilgilere istinaden kaldırılacaktır.

Son kullanıcı uygulama giriş bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Kullanıcı bilgilerinizin değişikliği için firma yetkilinize bilgi vermeniz gerekmektedir. Firma yetkilisinin tarafımıza bilgilendirmesi sonrası en kısa zamanda bilgileriniz güncellenecektir.

TokenFlex Son Kullanıcı Dijital Uygulamasını nasıl ve nereden indirebilirim?

TokenFlex Son Kullanıcı Dijital Uygulamasını; App Store, Google Play ve Huawei App Gallery üzerinden akıllı mobil cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

TokenFlex uygulamasına ait fiziksel kart mevcut mu?

TokenFlex tamamen dijital bir ödeme yöntemi olma özelliği ile piyasaya çıktığı için bir aplikasyon olarak yalnızca akıllı mobil cihazlar üzerinde kullanılabilmektedir. Fiziksel TokenFlex kartı mevcut değildir.

TokenFlex Son Kullanıcı Dijital Uygulaması ile nasıl ödeme yapabilirim?

TokenFlex Son Kullanıcı Dijital Uygulaması, QR kod ve temassız ödeme seçenekleri sunar. “QR ile Ödeme” seçeneğini tüm akıllı mobil cihazlarınızda kullanabilirken, NFC özellikli akıllı mobil cihazlarınızdan hem “QR ile Ödeme” hem de “Temassız Ödeme” seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz.

TokenFlex Son Kullanıcı Dijital Uygulaması hangi özelliklere sahiptir?

TokenFlex Son Kullanıcı Dijital Uygulamasının özellikleri şöyledir:

 1. Bakiye görüntüleme
 2. Son harcama hareketlerini görüntüleme
 3. Geçerli üye iş yerlerini görüntüleme
 4. Ödeme yapma
 5. Mevcut kampanyaları görüntüleme
 6. Aynı anda 2 cihazda uygulamayı kullanabilme
 7. Üye iş yerleri hakkında anlık geri bildirimde bulunma
 8. Ödemelerde harcama limiti belirleme (Ödeme Onayı)
 9. Harita üzerinde tüm lokasyonlarda üye iş yeri kategorilerine göre filtreleme yaparak arama

TokenFlex Hediye Kartı Nedir?

TokenFlex Hediye Kartı; şirketlerin çalışanlarına, müşterilerine veya iş ortaklarına verebilecekleri, içerisinde alışveriş bakiyesi bulunan ve temassız ödeme yapılabilen tamamen dijital bir hediye kartıdır. 

TokenFlex Hediye Kartı Nerelerde Geçerlidir?

TokenFlex Hediye Kartı, Türkiye genelinde Şok Market ve CarrefourSA şubeleri ile DeFacto mağazalarında geçerlidir. Hediye Kartı’nın geçerli olduğu noktalara, TokenFlex mobil uygulamasındaki harita üzerinden kolayca ulaşılabilir. 

TokenFlex Hediye Kartı Kurumsal Müşterilere Ne Fayda Sunar?

TokenFlex Hediye Kartı ile kurumsal müşteriler, yan haklar ve ayni yardımlar için sunulan vergi muafiyetinden faydalanabilirler. Ayrıca fiziki kart beklemek, aktivasyon ve kod takibi yapmak gibi zaman alan süreçler yoktur. TokenFlex Hediye Kartı’nın kurumsal müşterileri, çalışanlarının motivasyonunu artırırken kart bazlı limitleme, kolay raporlama ve tek fatura ile operasyonel kolaylık gibi avantajlara da sahip olurlar. 

TokenFlex Hediye Kartı Nasıl Alınır?

TokenFlex Hediye Kartı almak için “Kurumsal Müşteri Başvurusu” sayfamızı kullanabilir, firmanızla ilgili bilgileri girerek kolayca hediye kartı başvurusu yapabilirsiniz. 

Şirketinden TokenFlex Hediye Kartı Alan Çalışanlar Bakiyelerini Nasıl Kullanılır?

 1. TokenFlex mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. Ana ekranda yer alan kartları yana kaydırarak kullanmak istediğiniz hediye kartını seçin.
 3. Sayfanın en altında bulunan “Ödeme” butonuna dokunun.
 4. “QR Göster” seçimi yaparak QR kod altında yer alan 5 haneli kodu kasadaki görevliye ileterek ödemenizi yapın.
 5. Bazı mağazalarda SMS doğrulaması da gerekebilir. Doğrulama gerektiğinde, ödeme sırasında telefonunuza gelen SMS’teki yönergeleri izleyerek ödeme işlemini doğrulayın.
 6. Kullandığınız tutarı telefonunuza gelen SMS veya uygulamadaki “Son İşlemler” menüsünden takip edebilirsiniz.

TokenFlex Hediye Kartı Ne İşe Yarar?

TokenFlex Hediye Kartı; çalışanlara özel günlerde/bayramlarda hediye vermeye, müşteri bağlılık programları geliştirmeye, sosyal sorumluluk projelerini desteklemeye ve mağaza/marka avantaj programları sunmaya yarar. 

TokenFlex Hediye Kartı’na Nasıl Bakiye Yüklenir?

TokenFlex Hediye Kartı bakiyelerini kurumsal şirket yetkilileri tarafından TokenFlex Müşteri Portalı üzerinden yüklenebilir. 

Kaç Adet TokenFlex Hediye Kartı Çıkarabilirim?

Şirketiniz adına, ihtiyaçlarınız doğrultusunda ister 1 ister 1.000 adet TokenFlex hediye kartı çıkarabilirsiniz. 

TokenFlex Hediye Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?

TokenFlex Hediye Kartı tamamen dijital bir kart olduğu için fiziki kart beklemenize gerek kalmaz. Başvurunuzun ardından kısa süre içerisinde hediye kartları aktifleşir. 

TokenFlex Hediye Kartı Ücretli mi?

Hayır, TokenFlex Hediye Kartı ücretsizdir. Kurumsal firmalar, toplu alım avantajlarıyla istedikleri markadan ücretsiz bir şekilde hediye kartı alabilirler. 

TokenFlex Ödeme Alma Uygulamasını hangi cihazlarda kullanabilirim?

TokenFlex Ödeme Alma Uygulamasını Beko 220 TR, 220 TRL, 300 TR ve 400 TR ile Profilo S900 ve Verifone P400 ödeme kaydedici cihazlarda (ÖKC) kullanabilirsiniz.

Ayrıca App Store, Google Play ve Huawei App Gallery’den indirebileceğiniz alternatif ödeme alma uygulaması TokenFlex POS ile de akıllı mobil cihazlarınız (cep telefonu, tablet vb.) üzerinden ödeme alabilirsiniz.

TokenFlex POS uygulaması nedir?

TokenFlex POS uygulaması, ödeme kaydedici cihazlara alternatif bir ödeme alma uygulamasıdır. Uygulama ile POS kullanmadan, akıllı mobil cihazlar üzerinden ödeme alabilirsiniz.

TokenFlex POS uygulamasını indirmek ücretli mi?

Tüm TokenFlex uygulamalarında olduğu gibi TokenFlex POS uygulaması da ücretsizdir. Herhangi bir sabit ücret ödemesi yoktur. TokenFlex POS uygulamasını uygulama marketlerinden (App Store, Google PlayHuawei App Gallery) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ödeme kaydedici cihazım var. Yine de TokenFlex POS uygulamasını kullanabilir miyim?

Ödeme kaydedici cihaza sahip olsanız bile TokenFlex POS uygulamasını akıllı mobil cihazlarınıza (cep telefonu, tablet vb.) indirip kullanabilirsiniz.

TokenFlex POS uygulamasını nasıl ve nereden indirebilirim?

TokenFlex POS uygulamasını iOS cihazlarınız için App Store, Android cihazlarınız için Google Play, HarmonyOS cihazlarınız için Huawei App Gallery üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

TokenFlex POS uygulaması hangi özelliklere sahiptir?

TokenFlex POS uygulamasının özellikleri şöyledir:

 1. QR kod veya NFC ile akıllı mobil cihaz üzerinden kolayca temassız ödeme alma, sık kullanılan harcama tutarlarını ödeme menüsüne ekleme
 2. İşlem geçmişini görüntüleme ve işlem iptali gerçekleştirme
 3. Otomatik gün sonu alma, geçmiş tüm gün sonu işlemlerinin detaylarına ulaşma, gün sonu alınmamış işlemlerin detayını görüntüleme, ilgili terminal için gün sonu alma
 4. Fatura oluşturma, geçmiş faturalara ulaşma ve fatura detaylarını görüntüleme
 5. Yeni terminal ekleme, var olan terminali güncelleme ve terminali pasife alma
 6. Müşteri Hizmetlerine geri bildirimde bulunma

TokenFlex POS uygulaması üzerinden nasıl ödeme alınır?

TokenFlex POS uygulaması, QR kod ve temassız ödeme alma seçenekleri sunar. “QR ile Ödeme Alma” seçeneğini tüm akıllı mobil cihazlarınızda kullanabilirken NFC özellikli akıllı mobil cihazlarınızdan hem “QR ile Ödeme Alma” hem de “Temassız Ödeme Alma” seçenekleri ile ödeme alabilirsiniz.

TokenFlex üye iş yeri anlaşma koşulları nelerdir?

TokenFlex üye iş yeri ticari anlaşma koşulları şöyledir:

 1. Yüzde altı (%6) komisyon oranı
 2. Ayda iki (2) kere faturalaşma
 3. Her ayın yedisi (7) ile ayın son günü arasında fatura kesme imkânı
 4. Otuz (30) gün ödeme vadesi

TokenFlex fatura kesme süreci nasıldır?

TokenFlex ile ödeme kabul ediyorsanız ve e-fatura entegratör sistemine kayıtlıysanız faturalarınızı kullandığınız platform üzerinden e-fatura olarak gönderebilirsiniz. Özel entegratör kullanmıyorsanız faturalarınızı, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın E-Arşiv Portalı üzerinden oluşturabilirsiniz.

Faturalarınızı Token Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin e-arsiv@tokenflex.com.tr adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.

TokenFlex üye iş yeri başvuru süreci nasıldır?

TokenFlex üye iş yeri olmak için “Üye İş Yeri Başvurusu” yapmanız yeterlidir. Sonrasında başvurunuz Token Finansal Teknolojiler tarafından incelenir ve değerlendirme sonucu ile ilgili tarafınıza bilgi verilir.

Üyelik başvurum kabul edildikten sonra TokenFlex ile ne zaman ödeme almaya başlayabilirim?

Üyelik başvurunuzun kabul edilmesinden sonra TokenFlex ile ödeme alabilmeniz için öncelikle cihazınıza TokenFlex Ödeme Alma Uygulaması yüklenmesi gerekiyor. Ödeme kaydedici cihazınız varsa TokenFlex uygulaması uzaktan yükleme talebi yirmi dört (24) saat içerisinde oluşturulur.

Uzaktan yükleme işlemi başarısız olan cihazlarda; ilgili yerleşim biriminden sorumlu, ÖKC uzmanlığı bulunan ve iş emri atanan yetkili servis, sizden randevu talep ederek iş yerinize gelecek ve uygulamayı cihazlarınıza yükleyecektir.

Ödeme almak için TokenFlex POS uygulaması kullanacaksanız üyelik başvurunuzun onaylanmasının ardından akıllı mobil cihazlarınıza TokenFlex POS uygulamasını hemen yükleyebilirsiniz.

TokenFlex sticker’ını nasıl temin edebilirim?

Müşteri hizmetleri veya tokenflex.com.tr web sitemiz üzerinden Bize Ulaşın sekmesinden talepte bulunmanız durumunda, Token Finansal Teknolojiler tarafından kargo ile işletmenize gönderilecektir.

TokenFlex ile ilgili sorularımı nasıl ve hangi kanal ile iletebilirim?

TokenFlex’e ilişkin detaylı bilgi ve tüm sorular için musteri@tokenflex.com.tr adresine e-posta gönderebilir, tokenflex.com.tr Bize Ulaşın sekmesinden form doldurabilir veya 0850 755 64 64 numaralı TokenFlex Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kargo adres bilgilerimiz aşağıdaki gibidir:

 • Adres:Token Finansal Teknolojiler A.Ş.
 • Ayazağa Mah.Mimar Sinan Sok.No:21 D Blok Daire:52
 • 34396 Sarıyer, İstanbul
 • Tel: 0 (212) 942 88 88 Fax: 0 (212) 942 88 99

Üye Paneline nasıl giriş yapabilirim?

Tokenflex.com.tr adresinde bulunan Online İşlemler menüsünden veya TokenFlex Üye Portalı linki üzerinden, yetkili e-posta adresi ve yetkili GSM numarası ile giriş yapabilirsiniz.

Üye Panelinde hangi işlemleri yapabilirim?

Üye panelinde yapabileceğiniz işlemler şöyledir:

 • Şube görüntüleme ve listeleme
 • Terminal görüntüleme, listeleme, ekleme ve çıkarma
 • Gün sonu listeleme, rapor alma (Excel, PDF)
 • Fatura görüntüleme ve listeleme
 • Ödeme görüntüleme ve listeleme
 • Komisyon & iade faturası görüntüleme ve listeleme
 • Firma bilgileri görüntüleme
 • İşlem listesi görüntüleme ve rapor alma
 • TokenFlex iş ortağı tedarik platformu için başvuru oluşturma
 • TokenFlex iş ortağı tedarik platformu için bakiye yönetimi (Yükleme,geri çekim)

TokenFlex İş Ortağı Tedarik Platformu nedir?

İş Ortağı Tedarik Platformu; TokenFlex üye iş yeri olarak ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri indirimli olarak alabileceğiniz, TokenFlex alacaklarınızı ise vadesini beklemeden kullanabileceğiniz B2B online ticaret platformudur.

TokenFlex İş Ortağı Tedarik Platformu üzerinden hangi ürünleri tedarik edebilirim?

TokenFlex İş Ortağı Tedarik Platformuna üye olarak restoran, cafe veya marketiniz için ihtiyaç duyduğunuz gıdaları ve gıda hammaddelerini, online alışveriş kolaylığı ile tedarik edebilirsiniz. Kategoriler ise şöyledir:

 • Fırın, pastane
 • Süt, kahvaltılık
 • Tavuk, balık, et
 • İçecekler
 • Meze, hazır yemek, donmuş gıda
 • Atıştırmalıklar
 • Temel gıda

Platforma nasıl giriş yapabilirim?

TokenFlex iş ortağımız olma sürecinizi tamamladıysanız, ana sayfamızın sağ üst köşesinde yer alan "Giriş Yap" seçeneğine tıklayarak TokenFlex üye iş yerlerimiz için üye paneli kullanıcı adı ve şifresi ile platforma kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Platforma nasıl üye olabilirim?

TokenFlex İş Ortağı Tedarik Platformu’na üyelik için, ana sayfamızın üst bölümünde yer alan "Üye Ol" butonuna tıklayıp çıkan ekranda yer alan bilgileri (yetkili ad-soyad, e-posta adresi ve cep telefonu), musteri@tokenflex.com.tr adresine göndererek üyelik başvurusu yapabilirsiniz.

Platformda hangi ürünler yer alıyor?

Platformda restoran, cafe ve marketlerin ihtiyaç duyduğu gıdalar ve gıda hammaddeleri yer almaktadır.

Ürünleri ve fiyatları nasıl görebilirim?

Üyelik işlemleriniz tamamlandıktan sonra platforma giriş yaparak, farklı kategorilerde yer alan ürünleri ve avantajlı fiyatları görüntüleyebilir, ihtiyacınız olan ürünlerdeki kampanya ve indirim fırsatlarından haberdar olabilirsiniz.

Teslimat koşulları nelerdir?

TokenFlex İş Ortağı Tedarik Platformu üzerinden verdiğiniz siparişlerin teslimat süreleri, tedarikçi firma bazında değişebilmekte olup teslimat koşulları sipariş detayında yer almaktadır.

Siparişim ne zaman teslim edilir?

Mevcut tedarikçi portföyümüzün uygulamalarına göre, gün içerisinde saat 14.00’e kadar verdiğiniz siparişleriniz ertesi gün, saat 14.00’ten sonra verdiğiniz siparişler ise ortalama 2 gün içerisinde adresinize teslim edilir.

Siparişimin teslimatı için teslimat/nakliye ücreti alıyor musunuz?

Teslimat ve nakliye ücreti tedarikçinin çalışma koşullarına göre belirlenmektedir. Mevcut tedarikçi portföyümüzün uygulamalarına göre, sipariş teslimatı için herhangi bir teslimat/nakliye ücreti alınmamaktadır.

Siparişler hangi kargo firması ile teslim ediliyor?

Ürünler, tedarikçi firma tarafından veya TokenFlex’in anlaşmalı olduğu kargo şirketi tarafından teslim edilmektedir.